Prace magisterskie z Ekonomii – przykładowe tematy

Tematy prac magisterskich z Ekonomii dotyczą często wydarzeń ekonomicznych, które decydują o losie nie tylko pojedynczych jednostek, ale również całych narodów. W tym opracowaniu przedstawimy wiele ciekawych zagadnień na tego typu prace dyplomowe.

Na pewno, zanim wybierzesz dla siebie jakieś zagadnienie, najpierw musisz określić cel, do jakiego dążysz. Przykładowo może nim być znalezienie zatrudnienia na posadzie maklera giełdowego. Jak pisał Nicollo Machiavelli “żaden wiatr nie jest pomyślny temu, który nie wie, do którego portu płynie”. Innymi słowy, Twoja praca magisterska z Ekonomii powinna być dla Ciebie wstępem do pracy w szeroko pojętej branży finansowej.

Idealne zagadnienie na Twoją pracę magisterską z Ekonomii powinno Ciebie nie tylko interesować, ale powinno być również perspektywiczne z punktu widzenia Twojej wymarzonej ścieżki zawodowej. Przykładowo, jeśli chcesz pracować jako doradca finansowy, to praca magisterska z Ekonomii zatytułowana “ocena atrakcyjności inwestycyjnej danej spółki giełdowej”.

Tematy prac magisterskich z Ekonomii – rozmaite, ciekawy przykłady.

W doborze odpowiedniej problematyki zawsze może Tobie pomóc Twój promotor. Innym źródłem inspiracji mogą być specjalistyczne pisma oraz portale poświęcone ekonomii. Zawsze możesz zadać sobie również trud i sprawdzić tematy, które były pisane w latach poprzednich. Poniżej prezentujemy parę, ciekawych zagadnień na prace magisterskie z zakresu Ekonomii.

Tematy magisterskich prac z Ekonomii – rozmaite przykłady.

  • Prawdziwa wartość inflacji w Polsce.
  • Szacowanie kapitału intelektualnego danej spółki giełdowej.
  • Ocena atrakcyjności inwestycji w aktywa danego przedsiębiorstwa.
  • Ekonomiczne skutku starzenia się społeczeństwa.
  • Ocena efektywności inwestowania w metale szlachetne.
  • Czy na rynku nieruchomości w Polsce istnieje bańka spekulacyjna?
  • Złoto i srebro jako zabezpieczenie przed inflacją.

Prace magisterskie z Ekonomii – parę refleksji.

Prace magisterskie z Ekonomii są często naprawdę ciekawymi analizami zjawisk ekonomiczne, które wpływają na dobrobyt całego społeczeństwa. Takimi zjawiskami mogą być np. inflacja, dług, czy też starzenie się społeczeństwa. Sęk w tym, aby wybrać takie zagadnienie, które będzie atrakcyjne z punktu widzenia Twojej wymarzonej kariery. Tworzenie pracy dyplomowej o czymś, co Ciebie nie interesuje, raczej mija się z celem.

Dodaj komentarz