Prace doktorskie z Ekonomii – przykładowe tematy

Prace doktorskie z Ekonomii dotyczą z reguły kwestii, które w nauce nie zostały jeszcze dobrze przebadane. W poniższym tekście przedstawimy przykłady takich prac. Być może problematyka, którejś spośród nich zainteresuje Ciebie!

Wielu ludzi dopatruje się prawdziwej rewolucji ekonomicznej w pojawieniu się kryptowalut. Z pewnością jest to problematyka na doktorat z Ekonomii, która jest nowa i niewyeksploatowana jeszcze przez innych ekonomistów. Przykładowy temat takiego doktoratu może brzmieć “skutki pojawienia się kryptowalut dla światowej ekonomii” lub też “kierunki rozwoju kryptowalut”. Tak czy inaczej, kryptowaluty to taki obszar badawczy, który jest jeszcze niezbadany i warto o nim pisać.

Praca doktorska z Ekonomii może Tobie dać cenną wiedzę!

Kolejny bardzo ciekawy temat na doktorat z Ekonomii to zalety i wady unii walutowych. Oczywiście najbliższa nam unia walutowa, to ta, która obejmuje strefę Euro. Nowa strefa walutowa powstała ostatnio również w Afryce. W swoim doktoracie można opisać historię różnych unii walutowych oraz oprzeć się na potężnej ilości danych. W takiej pracy doktorskiej można pokusić się o prognozę co do przyszłości danej unii walutowej. Zaletą tego tematu jest fakt, iż danych do niego, jak i specjalistycznej literatury na pewno nie brakuje.

“Nie pozwól, aby nauka prowadziła do wiedzy. Niech Twoja nauka prowadzi do działania”. Jim Rohn

Z pewnością fascynującą tematyką pracy doktorskiej z Ekonomii może być anarchokapitalizm. Jest to ustrój, w którym struktury państwowe właściwie nie istnieją. W związku z tym nie istnieją w takim ustroju podatki ani też rządowe instytucje. Krajem, w którym ten ustrój działał (albo wciąż działa) była Somalia. Można oczywiście poszukać większej ilości przykładów działań tego systemu. W takim doktoracie trzeba wskazać potencjalne wady oraz zalety takiego ustroju. Wszystko trzeba okrasić odpowiednimi danymi, aby argumenty w Twojej praca doktorskiej były maksymalnie przekonujące .

Przykładowe tematy prac doktorskich z Ekonomii.

Aby wzbogacić ten artykuł, poniżej prezentujemy całą serię ciekawych, przykładowych zagadnień na Twój tekst naukowy. Twój doktorat z Ekonomii powinien dotyczyć zagadnienia, które Ciebie zarówno fascynuje, jak i są do niego konkretne dane. Poza tym powinno być ono awangardowe, ponieważ od pracy doktorskiej wymaga się generalnie ambitniejszej problematyki, niż w licencjacie, czy też w pracy magisterskiej. Możliwe, że któryś z poniższych tematów przypadnie Tobie do gustu.

  Tematy prac doktorskich z Ekonomii – przykłady

 • Zjawisko iluzji nominalnej w ekonomii.
 • Jaka będzie przyszłość złotówki, jako środka płatniczego?
 • Czy kryptowaluty staną się rewolucją w ekonomii?
 • Analiza sytuacji finansowej danego przedsiębiorstwa.
 • Dlaczego Polska nigdy nie dogoni krajów starej Unii?
 • Wieloaspektowe konsekwencje zadłużenia publicznego.
 • Czy Bitcoin jest piramidą finansową?
 • Jak polityka klimatyczna UE obniża wzrost gospodarczy danych państw.
 • Ocena wpływu 500+ na stan polskiej demografii.
 • Szanse i zagrożenia dla Polskiej gospodarki w XXI wieku.
Doktorat z Ekonomii wymaga od Ciebie zdolności analitycznych!

Prace doktorskie z Ekonomii – końcowe refleksje.

Prace doktorskie z Ekonomii z pewnością są trudniejsze w tworzeniu, aniżeli licencjaty, czy też prace magisterskie. Z drugiej strony, napisanie takiej pracy dyplomowej daje Tobie olbrzymi prestiż. Doktorat otwiera Tobie także drogę do naukowej kariery. Wyrabia on w Tobie bardzo pożyteczne nawyki. Napisanie i obronienie takiej pracy zwiększa również wiarę w samego siebie. Jak mawiał Klemens Rudnicki “wielkie zwycięstwo nigdy nie może przyjść łatwo – nie byłoby wówczas żadną sztuką ani zwycięstwem”.

Doktorat z Ekonomii jest zawsze sporym wyzwaniem!

Doktorat nie jest obecnie niezbędny, aby osiągnąć sukces na polskim rynku pracy. Dla pracodawców najważniejsze są przede wszystkim praktyczne umiejętności, doświadczenie oraz potencjał danego kandydata do pracy. Dobrze napisana praca doktorska może pomóc Tobie w uzyskaniu cennego stanowiska, pod warunkiem że jest ona powiązana z realną praktyką.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę doktorską z Ekonomii i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy serdecznie! Doktoraty z Ekonomii – wzory

Dodaj komentarz